cart 0x
0,00 €
cart 0x
0,00 €
Iridium spark plug NGK, direct replacement for the original spark plug.
Please check compatibility according to the motorcycle service manual.
| Cross reference |
|---|
| Kawasaki |
| 920700014 |
| Suzuki |
| 0948200557 |
| 0948200558 |
| Yamaha |
| 9470000408 |
| 9470100407 |
| 9470100408 |
| Triumph |
| T1291023 |
| Brand | Model |
|---|---|
| Kawasaki | Ninja 650 2017-2019 (EX650K) |
| Kawasaki | Ninja 650 2020-2021 (EX650M) |
| Kawasaki | ZX-10R 2004-2005 (ZXT00C) |
| Kawasaki | ZX-10R 2006-2007 (ZXT00D) |
| Kawasaki | ZX-10R 2008-2010 (ZXT00E) |
| Kawasaki | ZX-10R 2011-2015 (ZXT00J) |
| Kawasaki | ER-6N 650 2005-2008 (ER650A) |
| Kawasaki | ER-6N 650 2009-2011 (ER650C) |
| Kawasaki | ER-6N 650 2012-2016 (ER650E) |
| Kawasaki | Z650 2017-2019 (ER650H) |
| Kawasaki | Z650 2020-2021 (ER650K) |
| Kawasaki | Z900 2017-2019 (ZR900B/ZR900D) |
| Kawasaki | Z900 2020-2021 (ZR900F/ZR900H) |
| Kawasaki | Z1000 2007-2009 (ZRT00B) |
| Kawasaki | Z1000 2010-2013 (ZRT00D) |
| Kawasaki | Z1000 2014-2016 (ZRT00F) |
| Kawasaki | Z1000 / Z1000R 2017-2020 (ZRT00H) |
| Kawasaki | ER-6F 650 2006-2008 (EX650A) |
| Kawasaki | ER-6F 650 2009-2011 (EX650C) |
| Kawasaki | ER-6F 650 2012-2016 (EX650E) |
| Kawasaki | Z1000 SX 2011-2013 (ZXT00G) |
| Kawasaki | Z1000 SX 2014-2016 (ZXT00L) |
| Kawasaki | Z1000 SX 2017-2019 (ZXT00W) |
| Kawasaki | Ninja 1000 SX 2020-2021 (ZXT02K) |
| Kawasaki | ZZR 1400 2006-2007 (ZXT40A) |
| Kawasaki | ZZR 1400 2008-2011 (ZXT40C) |
| Kawasaki | ZZR 1400 2012-2015 (ZXT40E) |
| Kawasaki | ZZR 1400 / Performance Sport 2016-2020 (ZXT40H) |
| Suzuki | GSX-R 600 2008-2010 (WVCV) |
| Suzuki | GSX-R 600 2011-2017 (C3111) |
| Suzuki | GSX-R 750 2008-2010 (WVCW) |
| Suzuki | GSX-R 750 2011-2017 (C4111) |
| Suzuki | GSX-R 1000 2007-2008 (WVCL) |
| Suzuki | GSX-R 1000 2009-2011 (WVCY) |
| Suzuki | GSX-R 1000 2012-2016 (WVCY) |
| Suzuki | GSX-R 1000/R 2017-2022 (DM11AZ/GZ) |
| Suzuki | GSR 750 2011-2016 (WVC5) |
| Suzuki | GSX-S 750 2017-2021 (WC53) |
| Suzuki | GSX-S 1000 2015-2017 (DG11) |
| Suzuki | GSX-S 1000 2018-2020 (DG32) |
| Suzuki | GSX 1300 B-King 2008-2012 (WVCR) |
| Suzuki | GSX-S 1000 F 2015-2017 (DG11) |
| Suzuki | GSX-S 1000 F 2018-2020 (DG32) |
| Suzuki | GSX 1300 R Hayabusa 2008-2018 (WVCK) |
| Triumph | Daytona 675/R 2013-2017 (H67) |
| Triumph | Street Triple 660 S 2017-2019 (HD02/HD03) |
| Triumph | Street Triple 660 S 2020-2021 (HD06) |
| Triumph | Street Triple 765 S/R/RS 2017-2019 (HD01) |
| Triumph | Street Triple 765 R/RS 2020-2021 (HD04) |
| Triumph | Speed Triple 1050 S/RS 2018-2020 (NN02) |
| Yamaha | YZF-R1 2002-2003 (RN09) |
Iridium spark plug NGK, direct replacement for the original spark plug.
Please check compatibility according to the motorcycle service manual.
Product #: 100340
100340
https://4ssmoto.eu/product/100340-spark-plug-ngk-iridium-cr9eia-9-6289