cart 0x
0,00 €
cart 0x
0,00 €
| Chain link size | 525 |
| Rear sprocket tooth number | 41 |
Duralumin rear chain sprocket / steel teeth ZF DUAL.
| Cross reference |
|---|
| JTR1489.41 |
| ZFD-1489-41 |
| ZFD-1489-41-BLU |
| Brand | Model |
|---|---|
| Kawasaki | ZX-6R 2000-2002 (ZX600J/ZX636A) |
| Kawasaki | ZX-10R 2004-2005 (ZXT00C) |
| Kawasaki | ZX-10R 2006-2007 (ZXT00D) |
| Kawasaki | ZX-10R 2008-2010 (ZXT00E) |
| Kawasaki | ZX-10R 2011-2015 (ZXT00J) |
| Kawasaki | ZX-10R/RR 2016-2018 (ZXT00S) |
| Kawasaki | ZX-10R/RR 2019-2020 (ZXT02E) |
| Kawasaki | ZX-10R/RR 2021-2023 (ZXT02L) |
| Kawasaki | ZX-9R 2002-2003 (ZX900EFA) |
| Kawasaki | Z900 2017-2019 (ZR900B/ZR900D) |
| Kawasaki | Z900 2020-2021 (ZR900F/ZR900H) |
| Kawasaki | Z1000 2003-2006 (ZRT00A) |
| Kawasaki | Z1000 2007-2009 (ZRT00B) |
| Kawasaki | Z1000 2010-2013 (ZRT00D) |
| Kawasaki | Z1000 2014-2016 (ZRT00F) |
| Kawasaki | Z1000 / Z1000R 2017-2020 (ZRT00H) |
| Kawasaki | Z H2 / SE 2020-2021 (ZRT00K) |
| Kawasaki | Z1000 SX 2011-2013 (ZXT00G) |
| Kawasaki | Z1000 SX 2014-2016 (ZXT00L) |
| Kawasaki | Z1000 SX 2017-2019 (ZXT00W) |
| Kawasaki | Ninja 1000 SX 2020-2021 (ZXT02K) |
Duralumin rear chain sprocket / steel teeth ZF DUAL.
Product #: 101865
101865
https://4ssmoto.eu/product/101865-rear-chain-sprocket-zf-dual-1489-41-teeth-black-blue