cart 0x
0,00 €
cart 0x
0,00 €
Repair kit for repairing front brake calipers.
For one or two brake calipers, depending on the motorcycle.
| Cross reference |
|---|
| 18-3313 |
| Brand | Model |
|---|---|
| Kawasaki | ZX-10R/RR 2016-2018 (ZXT00S) |
| Kawasaki | ZX-10R/RR 2019-2020 (ZXT02E) |
| Kawasaki | ZX-10R/RR 2021-2023 (ZXT02L) |
| Kawasaki | Ninja H2 2017-2018 (ZXT00X) |
| Kawasaki | Ninja H2 2019-2020 (ZXT02J) |
| Kawasaki | Z H2 SE ABS 2021 (ZRT00K) / Brembo Stylema / KECS |
| Kawasaki | Ninja H2 SX SE+ ABS 2019 (ZXT02A) / Brembo Stylema / KECS |
| Kawasaki | Ninja H2 SX SE+ ABS 2020 (ZXT02A) / Brembo Stylema / KECS |
| Kawasaki | ZZR 1400 Sport ABS 2016 (ZXT40H) / Brembo M50 / Öhlins rear |
| Kawasaki | ZZR 1400 Sport ABS 2017 (ZXT40H) / Brembo M50 / Öhlins rear |
| Kawasaki | ZZR 1400 Sport ABS 2018 (ZXT40H) / Brembo M50 / Öhlins rear |
| Kawasaki | ZZR 1400 Sport ABS 2019 (ZXT40H) / Brembo M50 / Öhlins rear |
| Kawasaki | ZZR 1400 Sport ABS 2020 (ZXT40H) / Brembo M50 / Öhlins rear |
Repair kit for repairing front brake calipers.
For one or two brake calipers, depending on the motorcycle.
Product #: 102094
102094
https://4ssmoto.eu/product/102094-front-brake-calipers-repair-kit-ab-18-3313